menusearch
arviate.com

استفاده کاربران از شبکه ۵G در جهان از ۱۰۰ میلیون کاربر گذشت

جستجو
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ | ۰:۲۸:۳۹
۱۳۹۹/۵/۳۰ پنج شنبه
(0)
(0)
استفاده کاربران از شبکه ۵G در جهان از ۱۰۰ میلیون کاربر گذشت
استفاده کاربران از  شبکه ۵G در جهان از ۱۰۰ میلیون کاربر گذشت

 

یکی از مدیران ارشد شرکت هواوی اعلام کرد در حال حاضر تعداد کاربران شبکه ۵G در جهان به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر رسیده است.

«گو پینگ» (Guo Ping) یکی از مدیران ارشد هواوی روز ۱۷ آگوست ۲۰۲۰ در کنفرانس خبری اعلام کرد که تعداد کاربران شبکه ۵G از مرز ۱۰۰ میلیون کاربر عبور کرده است و بیش از ۹۲ اپراتور در حال کار روی توسعه شبکههای تجاری ۵G هستند. با موفقیت بخش تجاری شبکه ۵ جی حالا انتظار میرود که تمرکز به سمت کاربردهای صنعتی این فناوری گرایش پیدا کند.
افزایش کاربران شبکه ۵G در جهان

لازم به ذکر است که در این کنفرانس خبری، از شهر «شنژن» (Shenzhen) چین به عنوان شهری نام برده شد که قرار است تبدیل به یک شهر کاملا هوشمند مبتنی بر فناوری ۵G شود. به نقل از «گو پینگ» ۳ فاکتور برای ساختن یک شهر هوشمند مورد نیاز است. اول شبکه عملیات و مدیریتی است که میتواند «ببیند، بهرهبرداری کند و بیندیشد». این مقام ارشد هواوی اعتقاد دارد که در آینده میتوان به سرویسهای بالغتر و پیچیدهتری دست یافت که قابلیت اتخاذ تصمیمهای هوشمندانه را داشته باشد. این سیستم میتواند با استفاده از ارتباطات هوشمندانه مبتنی بر فناوری ۵G، بازخوردهای زندهای را به صورت لحظهای در ارتباط با دادههای شهری در اختیارمان قرار دهد.

 

شبکه ۵G

 

دومین مورد، ایجاد ارتباطات اطلاعاتی بین صنایع مختلفی است که میتوانند توسط یک شبکه واحد مدیریت شوند و کار کنند. این شبکه اطلاعاتی قدرتمند میتواند در ادارات، دفاتر، صنایع و شاخههای حرفهای دیگر کاربرد داشته باشد. در نهایت سومین فاکتوری که نقش مهمی در ساخت یک شهر هوشمند بازی میکند، حضور همهجانبه هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی و کاربردهای آن میتواند به سرعت گرفتن فرآیندهای کاری در محیطهای اداری و صنایع مختلف کمک کنند. با استفاده از هوش مصنوعی میتوان یک تغییر و تحول اساسی و هوشمندانه در سیستمهای موجود ایجاد کرد. علاوه بر آن استفاده از این فناوری مثلا در اتومبیلهای خودران نیز سبک زندگی افراد را تغییر خواهد داد.

 

به طور کلی چین یکی از پیشروترین کشورها در توسعه و استفاده از نسل ۵ اینترنت موبایل یا همان ۵G است و هواوی بیشترین سهم را در پیشرفت این فناوری داشته است. با استفاده از تجهیزات ارتباطی که در اختیار هواوی و این شرکتها است، «شنژن» توانست اولین شهری باشد که زیر پوشش کامل شبکههای ۵G میرود.

 

منبع:گجت نیوز

 

دیدگاه شما کاربر عزیز در مورد arviate چیست؟

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
Redmi Note 8 Pro
Apple iPhone SE 2020
آخرین اخبار