menusearch
arviate.com

رشد اکوسیستم هوشمند هوآوی در بازارهای مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری

جستجو
پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ | ۲۳:۲۰:۳۳
۱۳۹۹/۶/۲۵ سه شنبه
(0)
(0)
رشد اکوسیستم هوشمند هوآوی در بازارهای مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری
رشد اکوسیستم هوشمند هوآوی در بازارهای مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری

رویداد توسعه دهندگان نرمافزار هوآوی HDC در تاریخ 10 سپتامبر برگزار شد. در ابتدای این رویداد «ریچارد یو» (Richard Yu) مدیرعامل بخش محصولات مصرفی هوآوی درباره شرایط فعلی و آینده این شرکت سخنرانی کرد.

او صحبتهای خود را درباره اکوسیستم هوشمند هوآوی آغاز کرد و گفت این اکوسیستم با هدف کارایی بالا برای هر سناریو احتمالی طراحی شده و هوآوی به دنبال ساخت یک اکوسیستم منسجم دیجیتال است. همچنین در سهماهه دوم سال جاری میلادی هوآوی رتبه نخست بیشترین تعداد فروش گوشی هوشمند و گجتهای پوشیدنی در دنیا را کسب کرد تا استراتژی 1+8+N خود را بیش از پیش عملی کند.

نسخه 2.0 سیستمعامل Harmony قدم بزرگ دیگری در ایجاد ارتباط بیشتر در اکوسیستم هوآوی است و نسخه آزمایشی این سیستم عامل مخصوص توسعهدهندگان نرمافزار عرضه خواهد شد. طبق برنامه زمانبندی اعلام شده توسط ریچارد یو از 10 سپتامبر  HarmonyOS برای دستگاه های خانگی مانند تلویزیونهای هوشمند، ابزارهای پوشیدنی، اتومبیلها و موارد دیگر فعال میشود.

امسال هوآوی در سهماهه دوم سال، موفق به کسب رتبه نخست بیشترین تعداد فروش گوشی هوشمند و گجتهای پوشیدنی در دنیا شد تا استراتژی 1+8+N خود را بیش از پیش عملی کند.

هوآوی در تمامی حیطههایی که ورود کرده در دو بازار چین و جهانی، به نتایج قابل توجهی رسیده است. برای مثال در زمینه گوشی، ابزارهای پوشیدنی و ساعتهای هوشمند رتبه نخست را در بازار چین در اختیار دارد. در بازار جهانی نیز وضعیت برای هوآوی مساعد است، این شرکت هماکنون رتبه دوم در بازار ساعتهای هوشمند را در اختیار داشته و بازار لپتاپ های هوآوی نیز رشد سالانه ۱۲۰ درصدی را تجربه کرده است.


پیشرفت قابل توجه سرویس‌های موبایلی هوآوی در سال 2020

 

سرویسهای موبایلی هوآوی یا HMS به عنوان سومین اکوسیستم نرمافزاری موبایل در دنیا شناخته میشود. با داشتن بیش از 1.8 میلیون نفر توسعهدهنده ثبت شده در سراسر جهان، AppGallery و اکوسیستم HMS همچنان در حال پیشرفت است. در حال حاضر AppGallery بیش از 96000 برنامه با HMS Core و بیش از 490 میلیون کاربر فعال جهانی دارد. همچنین موفق شده از ابتدای سال 2020 تا آگوست به رکورد 261 میلیارد دانلود برنامه دست پیدا کند.

هوآوی در یک سال موفق شده قابلیتهای منبع باز HMS Core 5.0 را از 14 کیت به 56 کیت افزایش داده و تعدادAPI ها را از 885 به 12،981 برساند. به این شکل هفت حوزه اصلی پوشش داده شده و به توسعهدهندگان جهت دستیابی به نوآوری و ساده سازی روند توسعه کمک شایانی شده است.

هواوی متعهد شده که هسته اصلی نرمافزار و سختافزار خود را به صورت منبع باز ارائه کند. به همین دلیل سرویس خدمات نرمافزاری بسیاری مانند مرورگر، موتور جستجو، نقشه، پرداخت، بستههای تبلیغاتی را برای سرعت بخشیدن به این روند در توسعه برنامه منبع باز قرار داده است. هوآوی تلاش میکند تا توسعهدهندگان را برای ایجاد نسل جدیدی از برنامه های خلاقانه در گروههای مختلف توانمند سازد.


 

منبع:ترنجی

 

دیدگاه شما کاربر عزیز در مورد Arviate چیست؟

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
Redmi Note 8 Pro
Apple iPhone SE 2020
آخرین اخبار