menusearch
arviate.com

منتظر گوشی تاشوی اپل و گوگل نباشیم؟

جستجو
پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ | ۲۳:۵۹:۴۴
۱۳۹۹/۶/۲۳ یکشنبه
(0)
(0)
منتظر گوشی تاشوی اپل و گوگل نباشیم؟
منتظر گوشی تاشوی اپل و گوگل نباشیم؟

اپل تنها شرکتی نیست که برای ساخت گوشی تاشو دست نگه داشته است. گوگل هم از برنامه عرضه مدل تاشوی گوشی پیکسل اشارهای به میان نیاورده است.
شرکتهای فناوری مانند سامسونگ، مایکروسافت و موتورولا از جمله شرکتهایی هستند که نخستین تلفنهای هوشمند تاشو را عرضه کردهاند اما اپل در این عرصه فعلا حضور پیدا نکرده است.
به گزارش ایتنا از ایسنا، شرکت اپل با عرضه نخستین مدل آیفون در سال ۲۰۰۷ در واقع تلفن هوشمند مدرن را ابداع کرد. اکنون شرکتهایی نظیر سامسونگ، هواوی، مایکروسافت و موتورولا در رقابت برای عرضه گوشیهای هوشمند تاشو هستند اما اپل در این رقابت دیده نمیشود.
دلایل متعددی برای عدم ورود اپل به بازار گوشیهای تاشو وجود دارد. مدت زیادی از حضور گوشیهای هوشمند تاشو در بازار نمی گذرد و در طی این مدت، روشن شده که سازندگان تلفن همراه با مشکلات عدیده که با تولید محصول جدید همراه است، دست و پنجه نرم می کنند.

 

 نخستین مدل آیفون در سال ۲۰۰۷ در واقع تلفن هوشمند مدرن را ابداع کرد


به عنوان مثال غول نرمافزاری مایکروسافت محصول ۱۴۰۰ دلاری Surface Duo را عرضه کرده که دو صفحه نمایش آن با یک لولای تاشو به یکدیگر متصل هستند اما این محصول به دلیل نرم افزار و دوربین ضعیف، بازخوردهای متوسطی دریافت کرده است.

شاید روشنترین سیگنال این که گوشیهای تاشو هنوز برای زمان شکوفایی آماده نشدهاند، سیکل عرضه آنها باشد. سامسونگ سه مدل گوشی تاشو و با احتساب مدل 5G گلکسی زد فلیپ، چهار گوشی تاشو در مدت یک سال پس از رونمایی نخستین مدل عرضه کرده است. نخستین مدل گلکسی فولد سامسونگ به دلیل مشکل شکسته شدن صفحه در زمان تاشدن، در سال ۲۰۱۹ با تاخیر یک ماهه عرضه شد.
موتورولا هم با گذشت بیش از شش ماه از زمان عرضه نخستین مدل گوشی تاشوی خود، به تازگی مدل جدیدی از تلفن تاشوی Razr را رونمایی کرده است که پشتیبانی برای اتصال بی سیم 5G و دوربین قویتر و ارتقای قابلیتهای دیگر را دارد.

سیکلهای عرضه نامنظم نشان میدهد که گوشیهای هوشمند تاشو هنوز در مرحله آزمایشی هستند. مصرف کنندگان با علم بر این که کمتر از یک سال دیگر مدل بهتری عرضه خواهد شد، ممکن است نخواهند مدل فعلی گوشیهای تاشو را خریداری کنند.

 

مایکروسافت محصول ۱۴۰۰ دلاری Surface Duo را عرضه کرده که دو صفحه نمایش آن با یک لولای تاشو به یکدیگر متصل هستند


اما یکی از بزرگترین دلایلی که ممکن است باعث شده باشد اپل برای ورود به این بخش دست نگه دارد این دلیل ساده است که هیچ شواهدی از استقبال کاربران از این مدل گوشی وجود ندارد.

شرکت تحقیقات بازار گارتنر پیش بینی کرده که گوشیهای تاشو کمتر از پنج درصد از بازار تلفنهای پیشرفته تا سال ۲۰۲۳ را تشکیل می دهند و طبق پیش بینی شرکت استراتژی آنالیتیکس، فروش گوشیهای تاشو تا سال ۲۰۲۵ به تنها ۱۰۰ میلیون دستگاه می رسد. ممکن است این رقم بالا به نظر برسد اما در مقایسه با پیشبینی موسسه IDC از فروش ۱.۳۸ میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۹ کاملا ناچیز است.

احتمال این که اپل به این زودی به رقابت ساخت گوشی هوشمند تاشو ملحق شود، اندک است. این شرکت همواره به نخستین بودن در بازار شهرت دارد اما همچنین به بهبود و اصلاح مدلهای موجود هم شهره است. نمونه آن اپل واچ است. اگرچه نخستین مدل ساعت هوشمند اپل با تاخیر وارد بازار شد اما این شرکت اکنون در این بازار پیشتاز است. همچنین اپل پیش از ورود به یک بخش صبر می کند تا بازار آن به حد کافی رشد کند. به عنوان مثال نخستین گوشیهای آیفون اپل شامل آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس که صفحه بزرگتری داشتند از سال ۲۰۱۴ و مدتها پس از عرضه گوشیهای اندرویدی دارای صفحه نمایش بزرگ، روانه بازار شدند. مدلهای مذکور در میان موفقترین آیفونهای اپل بوده اند.

همچنین محصولاتی وجود دارد که اپل هنوز علاقه ای به عرضه آنها نشان نداده است. به عنوان مثال اپل هنوز هدست واقعیت مجازی یا افزوده عرضه نکرده است اگرچه شایعاتی درباره در دست ساخت بودن چنین محصولی وجود دارد. مایکروسافت، سامسونگ، HTC و فیس بوک همگی به شکلی وارد این عرصه شده اند.

گمانهزنیهای زیادی درباره احتمال کار کردن اپل روی ساخت یک آیفون تاشو وجود دارد. اپل چندین امتیاز انحصاری برای صفحه های نمایش انعطاف پذیر و تاشو دارد. تحلیلگران موسسه یو بی اس پس از بررسی اظهارنامه داراییهای معنوی این شرکت، اعلام کردهاند اپل ممکن است تا سال ۲۰۲۱ یک تلفن تاشو عرضه کند.

اپل تنها شرکتی نیست که برای ساخت محصول دست نگه داشته است. گوگل هم از برنامه عرضه مدل تاشوی گوشی پیکسل اشارهای به میان نیاورده است. با این حال گزارشهایی از احتمال فعالیت این شرکت برای ساخت چنین محصولی وجود دارد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، گوشیهای هوشمند از زمان معرفی شدن به بازار تغییر معناداری نکرده اند. با این حال بسیار سریعتر شده و به دوربینهای حرفهایتر و صفحات نمایش بهبود یافته مجهز شده اند. اما شکل کلی گوشیها مدتهاست تغییری نکرده و مشاهده توجه صنعت تلفن هوشمند به این موضوع هیجان انگیز است اما نباید به این زودی منتظر پیوستن اپل به این موج باشیم.


منبع:itna

 

دیدگاه شما کاربر عزیز در مورد Arviate چیست؟

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
Redmi Note 8 Pro
Apple iPhone SE 2020
آخرین اخبار