menusearch
arviate.com

نتایج بنچمارک آیفون ۱۲ از ارتقای عملکرد محدود حکایت دارد

جستجو
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ | ۷:۴۵:۲
۱۳۹۹/۷/۲۶ شنبه
(0)
(0)
نتایج بنچمارک آیفون ۱۲ از ارتقای عملکرد محدود حکایت دارد
نتایج بنچمارک آیفون ۱۲ از ارتقای عملکرد محدود حکایت دارد


با قرار گرفتن نتایج بنچمارک آیفون ۱۲ – iPhone 12 و مدل پرو در پایگاه داده گیکبنچ، میتوانیم عملکرد تراشه A14 Bionic را بسنجیم و از ظرفیت رم این گوشیها باخبر شویم.


به تازگی مراسم رونمایی از خانواده آیفون ۱۲ برگزار و مهمترین محصول ماه (یا شاید هم سال) معرفی شد. مطابق معمول، اپل اطلاعاتی از ظرفیت رم و باتری گوشی ها ارائه نداد؛ پس برای آگاهی از این جزئیات باید منتظر نتایج تست و بنچمارک آیفون ۱۲ بمانیم. این اتفاق در Geekbench رخ داده و چندین بنچمارکگیری از گوشی های جدید اپل صورت گرفته است.


پیشتر هنگامی که اپل چیپست A14 را معرفی کرد؛ ارتقای ۴۰ درصدی عملکرد CPU و ۳۰ درصدی GPU را در قیاس با چیپ A12 وعده داد. در واقع، اپل تازهترین تراشه خود را با مدل دو سال قبل مقایسه کرد. اما اگر عملکرد تراشه سال گذشته، یعنی A13 را ملاک بگیریم؛ این ارتقای عملکرد خیلی کمتر به چشم میآید.

نتایج بنچمارک آیفون ۱۲ نشان میدهد که این گوشی مانند سری آیفون ۱۱ دارای رم ۴ گیگابایتی است. در آزمون تک هسته و چند هستهای گیکبنچ، به ترتیب ۱۵۸۸ و ۳۶۷۷ امتیاز برای آن ثبت شد. احتمال میرود ظرفیت رم آیفون ۱۲ مینی هم ۴ گیگ باشد.

 


اما ظاهرا آیفون ۱۲ پرو (و ۱۲ پرو مکس) رم ۶ گیگابایتی دارند. کارنامه مدل پرو به طور میانگین، کسب ۱۵۹۰ و ۳۸۸۱ امتیاز در آزمونهای تک هسته و چند هستهای گیکبنچ ۵ بود.

این یعنی در قیاس با نتایج بنچمارک تراشه A13 اپل، عملکرد چند هستهای مدلهای جدید آیفون حدود ۸ درصد و عملکرد تک هستهای آنها کمتر از ۲۰ درصد بهتر شده است. ظاهرا چیپ A14 بیشتر روی بهرهوری مصرف انرژی و ذخیره عمر باتری متمرکز است؛ این موضوع با توجه به ۵G بودن سری آیفون ۱۲ منطقی هم به نظر میرسد.

 

بیشتر بخوانید 

 

 

منبع : گجت نیوز 

 

دیدگاه شما کاربر عزیز در مورد Arviate چیست؟

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
Redmi Note 8 Pro
Apple iPhone SE 2020
آخرین اخبار