menusearch
arviate.com

نشست سالانه 5G World Summit 2020 دو جایزه ویژه خود را به هواوی اهدا کرد

جستجو
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ | ۱۹:۳۴:۱۲
۱۳۹۹/۷/۱ سه شنبه
(0)
(0)
نشست سالانه 5G World Summit 2020 دو جایزه ویژه خود را به هواوی اهدا کرد
نشست سالانه 5G World Summit 2020 دو جایزه ویژه خود را به هواوی اهدا کرد

 

 

هوآوی در دو بخش «نوآورترین همکاری تجاری 5G» و «بهترین راهکار در پردازش  Edge Computing» موفق به دریافت جایزههای رویداد 5G World Summit شد.

در این رویداد که روز ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۲۰ در سائوپائولوی برزیل برگزار شد، ۲ مورد از طرحهایی که شرکت هواوی ارائه داد بود به عنوان طرحهای برگزیده انتخاب شدند. در رویداد سالانه 5G World Summit که با میزبانی موسسهی Informa Tech برگزار میشود، به بهترین طرحهایی که در صنعت جهانی ارتباطات 5G راهکارهای کاربردی را ارائه دادهاند، جایزههایی تعلق میگیرد. هواوی در این رویداد، جوایز مربوط به نوآورترین همکاریها و پردازش لبهای (Edge Computing) سال را از برگزارکنندگان رویداد دریافت کرد.


نوآوری 5G


جایزهی «نوآورترین همکاری تجاری 5G» به یک پروژهی سلامت هوشمند با نام «5G هوشمند ضد پاندمی ووهان» تعلق گرفت که از همکاری هواوی با بیمارستانها، انستیتوهای پزشکی و موسسههای دولتی چین در اوایل سال ۲۰۲۰ حاصل شده است؛ درست همان زمانی که پاندمی ویروس کرونا در حال شیوع بود.

 


با استفاده از ویژگیهای فناوری 5G (پهنای باند بیشتر و تاخیر کمتر)، تجهیزات پزشکی مورد استفاده در یک سیستم سلامت امکان دریافت و ارسال سریع و با ثبات اطلاعات با سرور را پیدا میکنند. در نتیجه سرویسهای پزشکی به صورت دائمی در دسترس خواهند بود. با در دسترس قرار گرفتن این سرویسها به صورت دائمی، ارسال لحظهای و زنده با 5G، مشاوره از راه دور، خودارزیابی در استفاده از تجهیزات حفاظتی و نهایتا پشتیبانی از ویدیو کنفرانس جهت تسهیل هماهنگیهای مورد نیاز برای جلوگیری و کنترل پاندمی به راحتی امکانپذیر خواهند بود.

به عنوان مثال، شبکههای اطلاعات پایهی پزشکی به سرعت در بیمارستانهای موقت «هوشنشان» (Huoshenshan) و «لیشنشان» (Leishenshan) راهاندازی شدند. همچنین چندین سرویس تشخیص از راه دور مبتنی بر 5G مثل سیتی اسکن، تست ultra-B و عکسبرداری اشعه ایکس به اجرا درآمدند.

این پروژه با کمک و مشارکت ۱۸۵۰ دکتر، ۳۴۰۰ پرستار و ۸۳۵۰ بیمار به پیش رفته و در آن، نرخ بهبود و درمان بیماران و همچنین اثربخشی سیستم درمانی به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرد. این اتفاقات در حالی رخ دادند که خطر انتقال ویروس و ابتلا به بیماری برای متخصصان پزشکی هم تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است.


پردازش لبهای (Edge Computing)


جایزهی «بهترین راهکار در پردازش لبهای» به دلیل ارائهی راهکار «ابر همگراشدهی شرکتهای مخابراتی 5G» یا همان TCC به هواوی اهدا شد. این راهکار، اولین پلتفرم زیرساختی شدیدا همگرا شدهی (Hyper Converged) موجود در صنعت 5G است.

فناوری 5G TCC از یک پشتهی دوگانه (OpenStack و Kubernetes) همگرا شده استفاده میکند، قابلیت ارتقای سطح (Level Enhancement) دارد و به اتوماسیون مجهز است. قابلیتهایی که به آنها اشاره شد، در ساختن دوبارهی پلتفرم ابری و پیادهسازی سریع شبکهی 5G مستقل (یا 5G SA) به اپراتورهای ارتباطات از راه دور کمک خواهند کرد.

هواوی در فصل دوم سال ۲۰۲۰ بیشتر از ۸۰۰ قرارداد تجاری برای ایجاد ارتباطات ابری در سطح دنیا امضا کرده است که این موضوع، تعهد این شرکت در کمک کردن به اپراتورها برای تسریع استفاده از پردازش ابری در شبکههایشان را بیشتر خواهد کرد. قرادادهایی که هواوی امضا کرده، نوآوری در خدمات مبتنی بر 5G از سمت این شرکت را بیشتر خواهند کرد و زمینهساز تحول دیجیتال در صنعت مخابرات خواهند شد.

 

 

بیشتر بخوانید:

 

 

 

منبع : ترنجی 

 

 

دیدگاه شما کاربر عزیز در مورد Arviate چیست؟

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
Redmi Note 8 Pro
Apple iPhone SE 2020
آخرین اخبار