menusearch
arviate.com

نمایشگر گلکسی اس ۲۱ اولترا نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز را خواهد داشت

جستجو
جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ | ۲:۴۱:۱۲
۱۳۹۹/۸/۲۰ سه شنبه
(0)
(0)
نمایشگر گلکسی اس ۲۱ اولترا نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز را خواهد داشت
نمایشگر گلکسی اس ۲۱ اولترا نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز را خواهد داشت

بنابر اطلاعات لو رفته، نمایشگر گلکسی اس ۲۱ اولترا – Galaxy S21 Ultra قادر خواهد بود تا کیفیت ۲K را در نرخ تازهسازی تصویر ۱۲۰ هرتز ارائه دهد.


گوشی گلکسی اس ۲۰ اولترا قابلیتی دارد که با فعال کردن آن، نرخ تازهسازی تصویر از ۶۰ به ۱۲۰ هزتز افزایش پیدا میکند. با این وجود، افزایش این رقم دو مشکل اساسی را به دنبال داشت؛ یکی کم شدن کیفیت وضوح تصویر و دیگری هم افزایش چشمگیر مصرف باتری. به هر حال قصد از اضافه کردن چنین ویژگی خاصی به گلکسی اس ۲۰ اولترا صرفا جهت معرفی آن به دنیای تکنولوژی بود تا پیشرفت آن در آینده حاصل شود.

 

نمایشگر روان و با کیفیت گلکسی اس ۲۱ اولترا

 

 

این درحالی است که طبق اطلاعات لو رفته، ظاهرا نمایشگر گوشی Galaxy S21 Ultra توانایی آن را خواهد داشت تا نرخ تازهسازی تصویر ۱۲۰ هرتز در کیفیت QHD با همان ۲K را تا وضوح ۱۴۴۰p اجرا کند.

به هر حال این خبر باعث امیدواری طرفداران سری اس سامسونگ خواهد بود، اما نکتهای که این بین وجود دارد پشتیبانی نشدن قابلیت ۴K است؛ امری که شرکت سونی مدتها پیش روی پرچمدار خود اعمال کرده و نتیجه خوبی را هم از آن گرفته است. با این وجود، اگر به آمار فروش گوشیهای سونی دقت کنیم، متوجه خواهیم شد که نمایشگر ۴K باعث بالا رفتن قیمت گوشی شده و خریداران به نسبت کمتری را هم در مقابل گوشیهای سامسونگ داشته است.

پس با این حساب، به نظر طبیعی میرسد که شرکت سامسونگ در حال حاضر برای تولید گوشیهای با نمایشگر ۴K دست نگه دارد؛ چراکه اضافه کردن این قابلیت، قیمت آن را بسیار بالاتر خواهد برد. همچنین لازم به ذکر است که گوشیهای گلکسی اس ۲۱ و گلکسی اس ۲۱ پلاس قابلیت پشتیبانی از نرخ تازهسازی تصویر ۱۲۰ هرتز در کیفیت ۲K را نداشته و همانند گوشی گلکسی اس ۲۰ اولترا خواهند بود.

گوشیهای سری گلکسی اس ۲۱ برای عرضه در اواخر ماه ژانویه (اوایل بهمن) برنامهریزی شدهاند.

 

بیشتر بخوانید 

 

 

منبع :گجت نیوز 

 

 

دیدگاه شما کاربر عزیز در مورد Arviate چیست؟

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
Redmi Note 8 Pro
Apple iPhone SE 2020
آخرین اخبار