menusearch
arviate.com

هواوی نیمی از بازار گوشی های هوشمند چین را به دست آورده

جستجو
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ | ۱۸:۱۳:۱۰
۱۳۹۹/۵/۱۴ سه شنبه
(0)
(0)
هواوی نیمی از بازار گوشی های هوشمند چین را به دست آورده
هواوی نیمی از بازار گوشی های هوشمند چین را به دست آورده


بازار گوشی های هوشمند چین به دلیل شیوع ویروس کرونا با رکود مواجه شده، اما هواوی موفق شد با چنین شرایطی نیمی از بازار این کشور را از آن خود کند.

بازار گوشی های هوشمند در کشور چین، در سه ماهه دوم امسال، در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته میلادی، با افت جدی روبهرو شده و بر اساس گزارش شرکت تحلیلگر Counterpoint، این افت برابر با حدود ۱۷ درصد بوده است. دلیل اصلی این افت را میتوان در شیوع ویروس کرونا و معیارهای جدید زندگی در شرایط قرنطینه جستجو کرد. با وجود این، حتی این ویروس مرگبار هم نتوانسته جلوی پیشرفت هواوی را در بازار چین بگیرد.

بر اساس گزارش یاد شده، برند هواوی و زیرمجموعههایش در مجموع چیزی حدود نیمی از گوشی های هوشمند به فروش رفته در بازار چین را به خود اختصاص دادهاند. به بیان دقیقتر، ۴۶ درصد از گوشیهای به فروش رسیده در این بازار بزرگ، به این برند تعلق دارد. فروش گوشی های هوشمند ۵G هم در این مدت کاملا چشمگیر بوده و حدود ۶۰ درصد از دستگاههای به فروش رسیده، به فناوری ارتباطی نسل پنجم مجهز بودهاند.

 

آمار فروش هواوی در بازار گوشی های هوشمند چین

 


شرکت تحقیقاتی CINNO نیز گزارشی درباره وضعیت بازار گوشی های هوشمند در کشور چین، در همین بازه زمانی (سه ماهه دوم سال جاری میلادی) منتشر کرده است. گزارش این شرکت، ناامیدکنندهتر به نظر میرسد و کاهش کلی ۲۴.۷ درصدی مجموع فروش گوشی را نشان میدهد. این در حالی است که از نظر عملکرد برندهای مختلف، نتایج منتشر شده تا حد زیادی با آمار Counterpoint همخوانی داشته اما سهم شرکتها کمی تفاوت دارد. بر مبنای این گزارش، هواوی با سهم ۴۰.۲ درصدی از بازار، صدرنشین است.

علیرغم افت ایجاد شده در بازار فروش گوشی های هوشمند در کشور چین، شرکتهای فعال در این بازار، به سرعت در مسیر توسعه محصولات مجهز به فناوری ارتباطی ۵G گام برمیدارند. در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی، ۳۳ درصد از گوشی های هوشمند به فروش رسیده در بازار چین، به فناوری ۵G مجهز شدهاند. این رقم در مقایسه با سهم ۱۶ درصدی در سه ماهه اول ۲۰۲۰ میلادی قرار میگیرد. جالب است بدانید که این آمار در ماه ژوئن، حتی بالاتر هم بوده و به ۴۰ درصد رسیده است.

 

 

هواوی در بازار گوشی های هوشمند ۵G هم صدرنشین بوده و سهم ۶۰ درصدی را به خود اختصاص داده است. گوشی های هوشمند ۵G در بازار چین همچنان از نظر قیمتی در رده متوسط رو به بالا قرار داشته اما به مرور زمان شاهد روند کاهش قیمت برای این محصولات خواهیم بود.

 

دیدگاه شما کاربر عزیز در مورد arviate چیست؟

 

 

منبع : گجت نیوز 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
Redmi Note 8 Pro
Apple iPhone SE 2020
آخرین اخبار