menusearch
arviate.com

گزارش‌ها از ظرفیت باتری آیفون ۱۲ و ۱۲ مینی خبر می‌دهند

جستجو
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ | ۲۰:۳۸:۳۲
۱۳۹۹/۸/۱ پنج شنبه
(0)
(0)
گزارش‌ها از ظرفیت باتری آیفون ۱۲ و ۱۲ مینی خبر می‌دهند
گزارش‌ها از ظرفیت باتری آیفون ۱۲ و ۱۲ مینی خبر می‌دهند

گرچه هنوز نمیتوانیم به طور دقیق درباره ظرفیت باتری آیفون ۱۲ و سایر مدلها صحبت کنیم اما گزارشها میگویند سری آیفون ۱۲ باتریهای کوچکتری نسبت به نسل پیشینشان دارند.


چند روز پیش اپل از جدیدترین گوشیهایش رونمایی کرد و سری آیفون ۱۲ در چهار مدل، نقش پرچمداران کوپرتینوییها را در سال ۲۰۲۰ و نیمه اول ۲۰۲۱ بازی خواهند کرد. در مراسمهای رونمایی از محصولات جدید این کمپانی معمولا اطلاعات دقیقی از مشخصات سخت افزاری دیوایس اعلام نمیشود و برای متوجه شدن جزییات آن بایستی تا کالبدشکافی توسط یوتیوبرها صبر کنیم. آیفونهای جدید دو روز دیگر به دست خریداران خواهند رسید و احتمالا اولین کالبدشکافیها طی هفته آینده رخ خواهد داد، اما پیش از آن گزارشی منتشر شده که از گنجایش باتری آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ مینی – iPhone 12 mini و آیفون ۱۲ پرو – iPhone 12 Pro حکایت دارد.

اپل دوام باتری آیفونهای جدیدش را معادل با سری آیفون ۱۱ اعلام کرده و این موضوع باعث شده اهالی تکنولوژی به ظرفیت باتری این گوشیها مشکوک شوند. آیفون ۱۲ مینی به عنوان کوچکترین گوشی هنوز هم عمر باتری بیشتری نسبت به آیفون اس ای ۲۰۲۰ – iPhone SE 2020 داشته ولی تمامی مدلهای سری آیفون ۱۲ از ظرفیت باتری کمتری نسبت به سری آیفون ۱۱ برخوردارند. البته هنوز گنجایش باتری آیفون ۱۲ پرو مکس – iPhone 12 Pro Max تایید نشده و در مرحله حدس و گمان باقی مانده است.

 

ANATEL یکی از آژانسهای صادر کننده تاییدیه و مجوز برای قطعات الکترونیکی در برزیل بوده که درباره باتری آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی مجوز صادر کرده است. به گفته این آژانس باتری آیفون ۱۲ مینی با کد A2471 و آیفون ۱۲ با کد A2479 به ترتیب ۲۲۲۷ میلیآمپر و ۲۸۱۵ میلیآمپر ظرفیت خواهند داشت. بدین ترتیب ظرفیت آیفون ۱۲ نسبت به باتری ۳۱۱۰ میلیآمپری آیفون ۱۱ کاهش نسبتا زیادی به خود دیده اما با این وجود اپل میگوید دوام این دو گوشی با یکدیگر برابر خواهد بود.


آژانس آناتل میگوید پس از ۳۰۰ چرخه شارژ و خالی شدن باتری از شارژ، ۲۹۲۵.۷ میلیآمپر از ظرفیت باتری باقی خواهد ماند که همچنان قابل استفاده است. این میزان از ظرفیت پیشین اعلام شده بیشتر است و از آنجایی که امکان افزایش ظرفیت باتری دیوایس وجود ندارد احتمالا نشان دهنده تفاوت در ظرفیت اسمی و واقعی باتری خواهد بود.

این موضوع برای باتری آیفون ۱۲ مینی هم صدق میکند و در حالی که ظرفیت باتری این گوشی ۲۲۲۷ میلیآمپر اعلام شده اما پس از ۳۰۰ سیکل شارژ و تخلیه شارژ هنوز ۲۳۸۴.۳ میلیآمپر از باتری قابل استفاده خواهد بود. پیشتر شایعهای درباره ظرفیت باتری آیفون ۱۲ مینی اعلام شده بود که ظرفیت ۲۲۲۷ میلیآمپری باتری را اسمی میداند.

با توجه به اعداد و ارقام اعلام شده احتمالا ظرفیت باتری آیفون ۱۲ حدود ۲۹۲۵ میلیآمپر خواهد بود و به ظرفیت ۳۱۱۰ میلیآمپری باتری آیفون ۱۱ نزدیکتر میشود.

اپل با استفاده از چیپست A14 و پنل OLED برای نمایشگر محصولاتش توانسته مصرف انرژی دیوایس را کاهش دهد و علی رغم کاهش ضخامت گوشی و ظرفیت باتری، همچنان دوام آن مشابه با سابق باقی بماند. با این وجود برای مطمئن شدن از ظرفیت واقعی باتری آیفونهای جدید باید منتظر کالبدشکافی این گوشیها باشیم. با گجت نیوز همراه باشید تا طی روزهای آینده مشخصات فنی سری آیفون ۱۲ را بهتر بشناسید.

 

 

بیشتر بخوانید

 

 

منبع : گجت نیوز 

 

 

دیدگاه شما کاربر عزیز در مورد Arviate چیست؟

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
Redmi Note 8 Pro
Apple iPhone SE 2020
آخرین اخبار