menusearch
arviate.com

گوشی هواوی میت ۴۰ با تراشه ۵ نانومتری Kirin در ماه اکتبر عرضه می‌شود

جستجو
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ | ۱۸:۵۴:۳۶
۱۳۹۹/۷/۲ چهارشنبه
(0)
(0)
گوشی هواوی میت ۴۰ با تراشه ۵ نانومتری Kirin در ماه اکتبر عرضه می‌شود
گوشی هواوی میت ۴۰ با تراشه ۵ نانومتری Kirin در ماه اکتبر عرضه می‌شود

مدیر گروه محصولات مصرفی هواوی اعلام کرد گوشی هواوی میت ۴۰ با پردازنده ۵ نانومتری Kirin در ماه اکتبر ۲۰۲۰ به بازار عرضه میشود.

ریچاد یو (Richard Yu)، مدیر گروه محصولات مصرفی هواوی در جریان یک مصاحبه تایید کرد که گوشی موبایل هواوی میت ۴۰ در ماه اکتبر عرضه خواهد شد. این حرف او اطلاعات مهمی در بر دارد؛ چرا که باعث میشود تا شایعات اخیر مبنی بر تاخیر عرضه این گوشی هوشمند به دلیل فشارهای امریکا، به طور کلی رد شوند. این شایعات مدعی بودند زمان عرضهی گوشی هواوی میت ۴۰ به دلیل مشکل در تامین قطعات به سال ۲۰۲۱ موکول شده است.

گوشی موبایل Huawei Mate 40 در اکتبر ۲۰۲۰، یعنی حدودا یک ماه دیگر عرضه میشود و به چیپست قدرتمند ساخته شده با فناوری ۵ نانومتری مجهز خواهد بود. شرکت «کوالکام» (Qualcomm)، رقیب هواوی، در حال حاضر هیچ چیپی با فناوری ۵ نانومتری تولید نکرده است. این موضوع در مورد شرکتهای دیگری که در این بازار فعال هستند هم صدق میکند. این به آن معنی است که هواوی موفق به عرضه اولین چیپست مجهز به فناوری ۵ نانومتری در بعد تجاری و گسترده شده است.

 

گوشی هواوی میت ۴۰ چه زمانی به سایر نقاط دنیا میرسد؟


با وجود این که ماه اکتبر امسال به عنوان زمان عرضهی گوشی موبایل Huawei Mate 40 اعلام شده، اما این زمان برای عرضهی گوشی به صورت انحصاری در بازار چین در نظر گرفته شده است.

احتمال دارد زمان بیرون آمدن این گوشی از مرزهای چین و عرضه آن در بازارهای بینالملل به سال ۲۰۲۱ موکول خواهد شود؛ عرضهی جهانی گوشی هواوی میت ۴۰ در بهار و تابستان سال ۲۰۲۱ به شرکت هواوی زمان کافی را میدهد تا چیپهای Kirin را به تعداد کافی تولید کند. علاوه بر این موضوع، تا آن زمان نتیجهی انتخابات ریاست جمهوری امریکا و شرایط هواوی با این کشور نیز مشخص خواهد شد.


هنوز اطلاعات دقیقی درباره مشخصات کامل گوشی هواوی میت ۴۰ منتشر نشده، اما عکسهای غیر رسمی که به بیرون درز کرده، باعث گمانهزنیهایی درباره ظاهر آن شده است. بر اساس عکسها، بخش جلویی گوشی به صورت کامل با نمایشگر پوشانده شده و یک دوربین دوگانه در بخش کوچکی از بالای نمایشگر جا خوش کرده است. ضخامت لبههای کناری بدنه هم به لطف نمایشگرهایی که در چند سال اخیر تولید شدهاند، به حداقل رسیدهاند. پشت گوشی Huawei Mate 40 نیز  یک قسمت دایرهای شکل برای دوربینها گنجانده شده که تقریبا تبدیل به مشخصه نمادین این سری شده است.

 

 

 

بیشتر بخوانید:

 

 

منبع : گجت نیوز 

 

دیدگاه شما کاربر عزیز در مورد Arviate چیست؟

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
Redmi Note 8 Pro
Apple iPhone SE 2020
آخرین اخبار