menusearch
arviate.com

نخستین اسکنر اثر انگشت تمام صفحه زیر نمایشگر برای پنل‌های LCD توسعه یافت

جستجو
یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ | ۹:۴۵:۹
۱۳۹۹/۵/۲ پنج شنبه
(0)
(0)
نخستین اسکنر اثر انگشت تمام صفحه زیر نمایشگر برای پنل‌های LCD توسعه یافت
نخستین اسکنر اثر انگشت تمام صفحه زیر نمایشگر برای پنل‌های LCD توسعه یافت


یک شرکت چینی خبر از تولید موفقیت آمیز نخستین اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر تمام صفحه برای استفاده در زیر قاب پنلهای LCD داد.

بر کسی پوشیده نیست که اسکنرهای اثر انگشت درون نمایشگر در حال افزایش محبوبیت هستند و استفاده از آنها حتی در گوشیهای میانرده بازار نیز با سرعت زیادی رو به جلو حرکت میکند. در شروع سال ۲۰۲۰، شرکت چینی Fortsense اعلام کرد که تولید اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر برای پنلهای نمایشگر LCD را آغاز کرده است و اکنون دیگر رقیب آنها، شرکت Tianma اعلام کرده است که موفق به توسعه نخستین اسکنر اثر اتگشت زیر نمایشگر تمام صفحه برای این پنلها شده است. بله، این شرکت چینی موفق شده تمام فضای یک نمایشگر را به یک اسکنر تبدیل کند که نیاز برای قرارگیری انگشت در بخش خاصی از صفحه برای قفلگشایی را برطرف میکند.

توسعهی مهم دیگری که صورت گرفته، افزایش سازگاری تا حد ممکن است. به طور مثال لمس آیکون اثر انگشت میتواند الگوی اثر انگشت شخص را بخواند و صاحب آن را شناسایی کند تا از وارد کردن رمزعبور یا حرکات غیرضروری در هنگام شناسایی جلوگیری کند. به گفتهی سازنده، این فناوری هم اکنون آمادهی تولید انبوه است. 

 

 

 

علاوه بر این، نمونههای تولید شده را نیز در اختیار برندهای مطرح گوشیسازی قرار داده است

بر اساس گزارشهای پیشین منتشر شده از چین، TCL به فناوری حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر تک نقطهای دست یافته است. در این گزارش ادعا شده است که فناوری حسگر اثر انگشت درون صفحه تمام صفحه نیز امسال رسماً به توسعه نهایی خواهد رسید. اگرچه این فناوری TCL تا سال ۲۰۲۱ آمادهی بهرهبرداری میشود.

این نخستین باری نیست که خبر توسعهی فناوری اسکنر اثر انگشت درون پنل LCD از چین به گوش میرسد. سال گذشته نیز شیائومی خبر از عرضه یک گوشی با پنل ال سی دی و یک اسکنر اثر انگشت درون آن داد. اگر چه تاکنون این گوشی هنوز معرفی نشده است.

 

دیدگاه شما کاربر عزیز در مورد arviate چیست؟

 

 

منبع : گجت نیوز 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر